Jak se rodí nový tanec

Tato sekce je vlastně časosběrnou reportáží tvořenou několika samostatnými komentovanými videi. Jedná se o dokument, který nám přiblíží zrod nového tance. Celá choreografie je rozdělená na jednotlivé osmičky (části kroků a figury). Pro potřebu našeho webu jsme si tyto části pojmenovali. Postupně jsou tyto částí choreografie doplňovány o výsledky jednotlivých tréninkových dnů. Můžeme takto sledovat postupný zrod tance a ocenit fyzickou náročnost této aktivní činnosti jak u tanečnic, tak u choreografky. Reportáž nás pozve sledovat postupné zdokonalování náročné choreografie, kterou navrhla a secvičila Hanka Burešová.

Sledovali jsme v minulých pěti seriálových dílech postupný vývoj nácviku nového tance „Báječná ženská“. Dnes tento seriál končíme premiérovým vystoupením našich tanečnic na „DNI SENIORŮ“ v domově Pohoda. Tento poslední díl není třeba nijak komentovat. Vše je řečeno ústy přítomné moderátorky.

Na kovbojské véčko z minulého dílu navázali tanečnice kruhem závěs a doplnily taneční kroj o bílou halenku a klobouk.

Naše tanečnice se rozhodly opustit kovbojské kalhoty a osvěžit své vystoupení rozvířeným kyslíkem záhyby svých nových sukní. Je sice škoda připravit minoritní mužské publikum o pohled na džínové sloupořadí dolních končetin majoritního pohlaví, ale život je změna a taneček v sukních zde ještě nebyl.

Dnes poprvé bude nácvik následujících dalších dvou osmiček probíhat za pomoci hudby. Tanečnice se zaměřily na nácvik kruhu „Podupávání a řady „Kovboj“.